Švéd Armgren zvíťazil aj v druhej individuálnej disciplíne v Osrblí

10.02.2013 Celý región

Osrblie 9. februára (TASR) - Švéd Ted Armgren po druhý raz zvíťazil v rámci 7. kola, ktoré bolo zároveň finále IBU Cup-u, v biatlonovom areáli v Osrblí. V sobotňajších rýchlostných pretekoch na 10 km bez streleckého zaváhania a trestného kola zopakoval výkon zo štvrtkových vytrvalostných pretekov na 20 km a v cieli dosiahol výkon 24:57,2 min.

V šprintérskom súboji skončil na 2. mieste s odstupom iba 0,4 sekundy Alexej Slepov z Ruska, keď o prvenstvo ho pripravilo jedno zaváhanie na strelnici. Tretí skončil Daniel Böhm z Nemecka.

Najlepší zo šestice slovenských reprezentantov bol znova Tomáš Hasilla, ktorému patrila 15. priečka s odstupom 39,2 s za víťazom a do bodovanej štyridsiatky sa umiestnil aj Dušan Šimočko, ktorý však musel absolvovať dva trestné okruhy (Hasilla minul terč len raz).

Ďalší slovenskí biatlonisti už zaostali. Michala Šímu klasifikovali v celkovom poradí na 51. mieste, Petra Kazára na 55. priečke, Henrich Lonský obsadil 58. pozíciu a Ľubomír Lapin bol osemdesiaty prvý.

Záverečnými individuálnymi pretekmi mužov v Osrblí sa uzavrel seriál druhého najprestížnejšieho podujatia v biatlone IBU Cup v sezóne 2012/2013, keď medzi mužmi celkové prvenstvo získal Rus Viktor Vasiliev.

Zo strechy strelnice zostala len kopa šrotu

Ruská biatlonistka Anastasia Zagorujková kraľovala záverečnej individuálnej disciplíne na 7. kole IBU Cup-u v Osrblí. Podobne ako v mužskom súboji, aj Zagorujková dosiahla na záverečnom podujatí druhého najprestížnejšieho seriálu Medzinárodnej biatlonovej únie IBU dve individuálne prvenstvá.

Už pred štartom sobotňajších rýchlostných pretekov na 7,5 km pridala k nemu aj celkové prvenstvo v celom seriáli. Trať záverečného súboja zvládla líderka 62-členného súťažného poľa za 21:26,4 min bez trestného kola a od druhej v cieli Jurievovej ju delilo 1,6 s. Tretie miesto po dvoch nepresných zásahoch si so stratou 1,7 s na víťazku vybojovala Evi Sachenbacherová-Stehleová z Nemecka. Bývalá olympijská víťazka z roku 2002 a majsterka sveta z roku 2004 potvrdila aj v Osrblí, že je skvelá bežkyňa, keď aj po 300 metroch za dva nepresné zásahy na strelnici dokázala poraziť ďalšie skúsené konkurentky.

Najlepšia zo štvorice slovenských reprezentantiek skončila Ivona Fialková na bodovanom 21. mieste 1:34,2 min. s dvoma nepresnými zásahmi. Do bodovanej štyridsiatky sa dostala aj 37. Natália Prekopová a 39. Alžbeta Majdišová. V cieli rozhodcovia klasifikovali 62 pretekárok a spoločne s mužmi (v sobotu na štarte 95) sa v individuálnych disciplínach zúčastnilo vyše 150 súťažiacich z 29 krajín sveta. Podujatie zakončia v nedeľu štafety, plánovaný začiatok je od 10.00 h.

Rýchlostné preteky mužov na 10 km:

1. Ted Armgren (Švéd.) 24:57,2 min (0 trestných okruhov), 2. Alexej Slepov (Rus.) +0,4 s (1), 3. Daniel Böhm (Nem.) +6,4 (0) ,... , 15. Tomáš Hasilla +39,2 (1), 33. Dušan Šimočko +1:16,3 (2), 51. Michal Šíma +2:37,2 (2), 55. Peter Kazár +2:55,7 (2), 58. Henrich Lonský +3:09,7 (4), 81. Ľubomír Lapin (všetci SR) +5:44,4 (4)

Rýchlostné preteky žien na 7,5 km:
1. Anastasia Zagorujková (Rus.) 21:26,4 min (0 tr. okruhov), 2. Jekaterina Jurievová (Rus.) +1,6 (0), 3. Evi Sachenbacherová-Stehelová (Nem.) +1,7 (1), 4. Jori Mörkveová (Nór.) +14,8 (0), 5. Karolin Horchlerová (Nem.) +21,7 (0), 6. Maren Hammerschmidtová (Nem.) +25,2 (0) a Carolin Henneckeová (Nem.) +25,2 (1), ... 21. Ivona Fialková +1:34,2 (1), 37. Natália Prekopová +2:44,0 (2), 39. Alžbeta Majdišová +2:47,3 (1), 53. Lucia Šímová +3:52,3 (2), 56. Andrea Hôrčíková (všetky SR) +4:14,2 (3)